Razem z początkiem roku, w naszym kraju zima rozpoczęła się na dobre! Biały puszek pokrył dachy i ulice, a temperatura na zewnątrz spadła poniżej minus piętnastu stopni Celsjusza. Jak każdy z Was wie, zima jest bardzo trudnym okresem dla każdego żyjącego organizmu i stworzenia – w tym także dla ludzi. To właśnie w tej porze roku, wyjście z domu staje się rytuałem, a odśnieżanie samochodu staje się codziennym przykrym obowiązkiem.
Jednak nie wszyscy mężczyźni wiedzą, że w zimie również nasz zarost (niezależnie od jak duży i gęsty on jest) wymaga specjalnego podejścia, a w tym artykule zdradzimy Wam jak dbać o zarost w zimne styczniowe dni.

Gorąca woda szkodzi

Każdy człowiek wie, że naturalną reakcją skóry na zimno jest pokrywanie jej cienką warstwą naturalnego tłuszczu wytwarzanego przez gruczoły znajdujące się głęboko pod skórą. To właśnie ta substancja ma za zadanie w naturalny sposób chronić naszą skórę przed wysuszeniem. I doskonale sobie z tym radzi, jednak gorąca woda skutecznie usuwa ten środek ochronny i wystawia delikatną skórę twarzy na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Tak więc, jeżeli więc w ciągu dnia zdarza się że myjesz twarz to powinieneś robić to przy użyciu letniej bądź lekko ciepłej wody. Używanie zimnej wody, też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Susz brodę

Być może dla niektórych z Was jest to oczywiste, że brodę po myciu należy wysuszyć (tak samo jak włosy na głowie) Jednak duża grupa osób woli żeby ich broda wyschła naturalnie, co niestety nie jest zbyt dobrym pomysłem przy niskich temperaturach. Taka metoda suszenia bardzo wysusza skórę oraz osłabia nasze włosy. Również używanie suszarki nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ prowadzi to do szybkiego uszkodzenia struktury włosa. Co zatem zrobić, żeby suszyć brodę szybko i zdrowo? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie lnianego ręcznika, lub spędzenie dodatkowych dziesięciu minut w ciepłym pomieszczeniu, w którym broda wyschnie w sposób naturalny.

Nie używaj mydła

Używanie mydła ma to do siebie że wysusza skórę i to nie zależnie od tego czy używamy go w postaci stałej (kostki) czy płynnej. Z tego też powodu do mycia brody powinniśmy używać specjalnego szamponu, który nie tylko dobrze oczyści brodę, ale zapewni także odpowiedni wygląd skóry twarzy.