Jak poprawnie golić zarost
Każdy z nas, niezależnie od wieku i statusu społecznego goli brodę – no mniej więcej. Niektórzy robią to częściej, a inni golą się rzadziej, niemniej jednak każdy z nas to robi. Ale czy ktoś nauczył nas jak się golić? Zazwyczaj odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. W znacznej większości przypadków patrzymy jak  robią to nasi ojcowie, czy dziadkowie, widzimy to w filmach i reklamach, a potem sami staramy się przenieść to do naszego życia. I tutaj pojawia się zasadniczy błąd! Miażdżąca większości mężczyzn nigdy nie była uczona jak powinna poprawnie się golić! Dlatego dzisiaj nadrabiamy zaległości i wracamy do podstaw!
Jak golić brodę
Zdawać by się mogło że sprawa jest prosta. Nakładamy na twarz pełno pianki, przejeżdżamy po niej maszynką i to wszystko. Wydaje się proste, ale jeżeli Twoja skóra twarzy jest wrażliwa i skłonna do podrażnień to taki sposób golenia będzie dla Ciebie prawdziwą udręką. Co zatem zrobić, by golić się poprawnie?
Pierwsza i najważniejsza rada brzmi: nie śpiesz się. Golenie to nie zawody ani wyścig, a zacięcia przy goleniu to nie blizny wojenne, które można nosić z dumą. Dlatego w dniu golenia wstań 10 minut wcześniej, przemyj twarz ciepłą wodą, nałóż na swoją brodę piankę do golenia (lub żel do golenia, w zależności od tego co wolisz) i odczekaj kilka minut. Pamiętaj że to nie ilość pianki pomaga golić zarost, tylko zawarte w niej składniki.
Pamiętaj także by golić się z włosem, a nie pod włos! Wbrew pozorom nie wszyscy o tym wiedzą! Golenie rozpoczynamy na wysokości ucha po prawej stronie i dojeżdżamy do brody. Następnie powtarzamy ten zabieg po drugiej stronie twarzy.
Pamiętaj by wykonywać jedynie krótkie ruchy i jak najczęściej płukać ostrze. Zwróć uwagę żeby spłukiwać je pod bieżącą wodą i dokładnie wypłukiwać włoski spomiędzy ostrzy – o ile jest to oczywiście możliwe.
Po goleniu wytrzyj twarz do sucha, a następnie posmaruj ją specjalnym żelem bądź kremem po goleniu. To zmniejszy podrażnienia i zaczerwienienie skóry.
Trzeba także pamiętać że jakość maszynki (a co za tym idzie jej cena) ma ogromny wpływ na komfort i jakość golenia. Jeżeli do tej pory goliłeś się maszynkami za kilka złotych i nagle ogolisz się maszynką która kosztuje około pięćdziesięciu złotych, naprawdę poczujesz różnice, w prawie każdym aspekcie. A oto niektóre z nich:

– znacznie szybsze golenie,
– praktycznie zero podrażnień i zacięć,
– maszynka lepiej leży w dłoni przez co łatwiej jest się golić.

Więc jeżeli masz taką możliwość powinieneś zaryzykować i kupić produkt z wyższej półki, a gwarantuje Ci że nigdy nie wrócisz już do tradycyjnych maszynek jednorazowych.