Do golenia możemy używać pianki do golenia lub żelu do golenia – oczywiście oprócz maszynki do golenia 😉 W tym wpisie postaram się Wam pokazać różnice pomiędzy tymi dwoma produktami.
Na początku musisz wiedzieć, że głównym zadaniem każdego z tych środków jest przygotowanie zarostu oraz skóry twarzy do golenia. Każdy z tych środków posiada specjalne substancje które zmiękczają zarost, a także zmiękczają skórę twarzy dzięki czemu golenie jest znacznie łatwiejsze, a nasza skóra twarzy jest znacznie bardziej odporna na podrażnienia po goleniu.

Czym zatem różnią się od siebie te dwa produkty? W głównej mierze, ich zasadnicza różnica polega na ich konsystencji, co przekłada się bezpośrednio na ich działanie. Pianki, z uwagi na swoją objętość i konsystencję, nie potrafi dokładnie wejść między włoski i bardzo łatwo zapycha maszynkę do golenia. Dlatego też żel do golenia jest lepszy, ponieważ o wiele łatwiej się go rozprowadza i znacznie łatwiej można go wetrzeć w zarost. Dodatkowym atutem jest też to, że żele posiadają zazwyczaj więcej substancji odżywczych i nawilżających, dzięki czemu golenie się staje się znacznie łatwiejsze.

Więc co zatem wybrać, żel czy piankę do golenia? A może nie wszystkim znany krem do golenia? I tutaj odpowiedź może Was zaskoczyć, ale najlepszy jest krem do golenia, jednak jego używanie jest dość utrudnione i pracochłonne. Musimy posiadać specjalny pędzel, który trzeba czyścić, musimy wiedzieć jak nakładać taki krem, jak operować pędzlem i przede wszystkim potrzebujemy znacznie więcej czasu na nałożenie go na twarz. Niemniej jednak to właśnie te wszystkie powyższe cechy sprawiają że krem jest lepszy od innych substancji. A dlaczego? Ponieważ nakładając krem pędzlem, jednocześnie masujemy skórę twarzy. Dłuższy czas nakładania kremu sprawia że ma on więcej czasu na zmiękczenie zarostu i zadbania o skórę twarzy.

Tak więc ostateczny wybór środki do golenia pozostawiam Wam, ale mam nadzieję że po przeczytaniu tego artykułu znacie już wszystkie wady i zalety i podejmiecie świadomą decyzję.