Tak jak obiecałem w poprzednim wpisie, dzisiaj pod lupę weźmiemy piankę do golenia marki BOND. Gdyby komuś umknęło, to BOND jest produkowany przez polską firmę PharmaCF. Firma ta istnieje od 1993 roku, a jej misją jest dostarczanie wysokiej jakości produktów w niskich cenach. Czy tak jest faktycznie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule!
Pierwszą rzeczą jaką zauważamy biorąc do ręki te piankę to jej cena, a właściwie jej kosmiczna niska cena, która waha się od sześciu do dziesięciu złotych w zależności od sklepu. Trzeba przyznać że przy konkurencji której produkty kosztują od 20 do 30 złotych, cena BONDA robi wrażenie, ale czy pozytywne?
Niestety, ale w naszej mentalności utarło się że jeżeli mamy dwa produkty i jeden z nich kosztuje kosztuje pięć złotych, a drugi trzydzieści złotych to ten tańszy na pewno jest gorszy. Taka różnica w cenie sprawdza się w niektórych przypadkach, ale czy podobnie będzie i tutaj? Okazuje się że jednak nie!
Wbrew pozorom, pianka nie różni się niczym specjalnym od produktów konkurencji. Jej konsystencja jest zbita, zapach przyjemny, a po nałożeniu na brodę zarost staje się miękki i gotowy do golenia. Również samo golenie nie różni się niczym, szczególnym, a i efekt końcowy jest ten sam.
Nie mam na celu pokazania że pianka jest wyjątkowa i niedoceniona – jest po prostu normalna i przy normalnym, codziennym użytkowaniu nie widać żadnej różnicy. Czy to by oznaczało że w przypadku pianek do golenia, cena nie zawsze równa się jakości? Wszystko wskazuje na to że tak jest! Jednak wydaje mi się że ten temat, będzie wymagał jeszcze dalszego testowania i wrócę do niego jeszcze na łamach bloga.