Każdego z nas kiedyś spotkał lub dopiero czeka nasz pierwszy raz… z maszynką do golenia. 😉 Panowie będący obecnie w wieku około 40 lat doskonale pamiętają tę drogę mękę, kiedy to pierwsze golenie młodzieńczego zarostu odbywało się przy pomocy podkradzionej ojcu lub bratu maszynki do golenia.

Również młodsi są w stanie przypomnieć sobie swoją przygodę z pierwszym goleniem, które nie należało do przyjemnych. Słabej jakości jednorazówka, golenie się na mydło i inne tego typu cuda to powszechnie znane i od wielu pokoleń powtarzane błędy dotykające młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają golić swoje twarze. Jeśli zatem obecnie jesteś ojcem nastoletniego syna, który tę drogę ma jeszcze przed sobą, sam jesteś w młodym wieku, lub też mimo dojrzałego wciąż nie jesteś zadowolony z efektów swojego golenia i czujesz że coś powinieneś zmienić, kontynuuj czytanie tego artykułu.

Ważnym jest żeby rozpocząć swoją przygodę z goleniem od dobrych wzorców, w przypadku młodych chłopców obserwowanie wzorców w postaci swojego brata lub ojca, który golenie twarzy traktuje serio, nie tylko jak przykrą konieczność, którą trzeba “odbębnić” z rana przed pracą, wyrobi w młodym człowieku pozytywne nawyki, które potem przeniesie na swoje życie i przyzwyczajenia, z korzyścią dla samego siebie.

Dobrym rozwiązaniem jest też zakupienie młodemu mężczyźnie pierwszej maszynki – czegoś wyposażonego w kilka ostrzy, dobry pasek nawilżający, rączkę antypoślizgową, leżącą pewnie w dłoni. Samo prowadzenie ostrza również jest ważne, ale mając w ręce pewny, sprawdzony i porządny sprzęt, rozpocznie się golenie od właściwej strony.
Warto pamiętać o przekazaniu młodemu człowiekowi wiedzy na temat technik golenia – zawsze z włosem, kosmetyków pomocnych podczas tego proces, takich jak żele i pianki do golenia zmiękczające zarost, balsamy i kremy po goleniu nawilżające, odświeżające skórę i łagodzące podrażnienia, a także odpowiedniego przygotowania skóry do golenia. Wszystko to sprawi, że pierwsze razy z maszynką do golenia staną się o wiele bardziej przyjemne, uniknie się podrażnień i zacięć, potrafiących skutecznie zniechęcić do dalszego golenia.